Strona główna » BLOG » Dlaczego warto pomagać innym? I część relacji z sesji charytatywnej w Apartamenty Varsovia.

Dlaczego warto pomagać innym? I część relacji z sesji charytatywnej w Apartamenty Varsovia.

Pamiętam jak w listopadzie zeszłego roku podeszła do mnie uśmiechnięta kobieta wraz z mężem i małymi dziewczynkami na rękach. Miało to miejsce podczas charytatywnego pokazu Gwiazdy Dzieciom. W pierwszej chwili nie zrozumiałam o co chodzi, bo wydawało mi się, że to kolejne osoby z publiczności, które przyszly obejrzeć pokaz mody w Grodzisku Mazowieckim. Nic bardziej mylnego. To była Kinga Tężycka ze swoją rodzinką. Wtedy po raz pierwszy dowiedziałam się o tym, że jej córeczka Paulinka cierpi na hemimelię strzałkową. By pomóc córeczce, dzielna mama nie wahała się prosić o wsparcie gdzie się da. To było nasze pierwsze spotkanie, ale już wtedy wiedziałam, że postaram się jakoś ich wesprzeć.

Typowa Nieidealnaanna na robocie! Czyli ostatnie poprawki w harmonogramie sesji.

Dlaczego warto pomagać innym?

W Klubie Aktywnych Mam opowiedziałam o tym spotkaniu, które nie ukrywam wywarło na mnie duże wrażenie. Mała Paulinka potrzebowała funduszy na pierwszą operację, potem czekają ją kolejne zabiegi. Bardzo kosztowne. Kwoty rzędu kilkuset tysięcy złotych! Kosmos. Postanowiłyśmy coś wspólnie zrobić. Kropla w morzu potrzeb, ale grosz do grosza i uda się! Stąd pojawił się pomysł na charytatywną sesję zdjeciową. Z której dochód przeznaczymy na wsparcie fiannsowej naszej dzielnej Paulinki Tężyckiej.

Beauty Team na pełnych obrotach. A w roli przepięknej modelki Emilia Frydrych.

Sesja portretowa mam autorstwa Moniki Dudzik

Do wykonania portretów mam zaprosiłam moją serdeczną przyjaciółkę Monikę Dudzik. Rocznik ’76, absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Wolny strzelec. Wielbicielka rękodzieła artystycznego, dobrych książek i seriali oraz fotografii. Kocha rzeczy piękne, unikalne, z duszą. Poniżej przeczytajcie proszę o pomyśle na wystawę fotograficzną oczami i słowami Moniki:

Nasza uzdolniona Monika Dudzik – efekty jej pracy będzię można zobaczyć w październiku na wystawie w Nowej Stacji.

Jako kobiety jesteśmy definiowane przez pryzmat różnych ról, jakie spełniamy – ze szczególnym wskazaniem na rolę matki. W naszym społeczeństwie surowe ocenianie matek i poddawanie ich wiecznej krytyce idzie w parze z nieustannym wywieraniem na nie presji, że muszą być doskonałe pod każdym względem i nie mogą popełniać błędów. Mają też święty obowiązek rezygnowania z siebie i ustawiania własnych potrzeb na końcu kolejki.  To powszechne i bardzo niesprawiedliwe zjawisko, a przy tym na tyle silnie zakorzenione w ludziach, że nierzadko dajemy za wygraną i poddajemy się mu. Boimy się popaść w niełaskę otoczenia, a nie obawiamy się tego, że w tym wszystkim zgubimy siebie? Jesteśmy przede wszystkim kobietami, o czym nigdy nie powinnyśmy zapominać. Mamy prawo żyć po swojemu i czuć się piękne niezależnie od rozmiaru ubrań czy wieku. To jest coś, o czym warto sobie non stop przypominać.

– Monika Dudzik
A tutaj szczere emocje – właśnie takie relacje powodują, że mi się chce. Ludzie – to cały sekret powodzenia, odpowiedni ludzie w odpowiednim miejscu.

Miejsce sesji – Apartamenty Varsovia na Kasprzaka w Warszawie

Dzięki wsparciu jednej z naszych mam, Agnieszce Kanieckiej, udało nam się zaprosić do tego projektu Varsovia Apartamenty na Kasprzaka. To ciche, dyskretne, wygodne, niezwykle atrakcyjne wizualnie miejsce, blisko centrum Warszawy, dworca kolejowego i głównych arterii komunikacyjnych. Eleganckie i nowoczesne apartamenty hotelowe w Warszawie okazały się idealnym miejscem do sfotografowania 18 mam, które wcieliły się w role modelek. To nie wszytko, bo dzięki uprzejmości Apartamentów Varsovia, mogłyśmy przenocować w pięknych i przestronych wnętrzach hotelu, dzięki czemu wiele z nas mogło odpocząć od codziennej, rodzicielskiej rutyny i poczuć się wyjątkowo.

Ta piękna zielono-roślinna ściana to jedno z ulubionych miejsc na sesję!
Niesamowite szklane schody w Apartamenty Varsovia.

Wiesz dlaczego warto pomagać innym?

Dlatego, że dobro wraca. Prędzej czy później, ale to co dajemy od siebie innym, wróci do nas ze zdwojoną siłą. Nie wierzę w przypadkowe spotkania, ale w to, że osoby, które spotykamy na swojej drodze, są cześcią boskiego planu. Pomysłu na to, by nasze życie było pełne, wartościowe i by bedąc tu przez chwilę mieć poczucie, że jest się potrzebną, że realnie ma się wpływ na wsparcie innych. Mocno ufam swoim przeczuciom i temu, że wspieranie innych jest potrzebne i jak się okazuje, jest w zasięgu nas wszystkich.

Najlepsze trio, Patryś. Monia i Ania 🙂

Z góry zaznaczę, że to dopiero pierwsza część relacji z tego niesamowitego projektu, który nazwaliśmy „Kobiecość w macierzyństwie”. Zdaje sobie sprawę, że piszę o tym już któryś raz, bo w moich kanałach social media byliście tym bombardowani na okrągło. Ale tak trzeba. Pracuję „w internecie” od 8 lat iwiem ile czasu i serca trzeba włożyć w to, by takie działania jak nasze miały sens i ludzie naprawdę wsparli przysłowiowym groszę kolejną zbiórkę. Bardzo zależało nam na tym, aby Kinga, mama Paulinki, również wystąpiła przed aparatem, ale z powodu pandemii było to niemożliwe. Termin sesji pokrył się z wielkimi oczekiwaniami na pierwszą operację Paulinki Tężyckiej.

W sesji wzięło udział prawie 30 osób!

Dlaczego aż tyle? Bo organizacja takiego przedsięwzięcia to suma pracy wielu rąk. W roli modelek wystąpiło 18 mam z naszego pruszkowskiego Klubu Aktywnych Mam. Partnerami przedsięwzięcia są: Nowa-Stacja oraz Aktywne mamy – działamy. Zdjęcia zostały wykonane w Varsovia Apartamenty, a ich autorką jest wspaniała fotograf Monika Dudzik. W roli modelek wystąpiły:

 1. Gosia Kałuska
 2. Danuta Tucholska – Purchała
 3. Anna Szkodzińska
 4. Anna Chomiak 
 5. Agata Ciechomska
 6. Natalia Kierzkowska z @Para-Gra-W-Podróże
 7. Agnieszka Kaniecka
 8. Gosia Rębisz
 9. Małgorzata Różańska z Foodarea Poradnia Dietetyczna
 10. Joanna Kęsy-Świś z Halo, tu psycholog
 11. Katarzyna Wszołek
 12. Sylwia Popielska
 13. Martyna Pszczółkowska – Szczubełek z Martyna Pszczółkowska – wspieranie rozwoju dzieci
 14. Oliwia Filipowicz
 15. Sylwia Kłusek
 16. Èmilia Frydrych
 17. Aleksandra Goławska
 18. Magda Królak

Makijaż wykonali:

O włosy modelek zadbali:

Zdjęcia z backstage’u wykonali:

 • Justyna Kudas
 • Paulina Radziszewska
 • Krzysztof Dudzik
  Relację w social media koordynował:
 • Patryk Tarachoń z bloga Patryk Tarachoń

Dream Team sesji portetowej w Apartamenty Varsowia

Sami widzicie ile ludzi wymieniłam, a to jeszcze nie wszyscy. Bo przecież zespół ludzi z Apartamenty Varsovia też zasilił szereg tego Projektu, za co serdecznie dziękujemy całej Ekipie. Jako organizatorka tego wydarzenia, chciałabym wam wszystko opowiedzieć najdokładniej jak sie da. W dzisiejszym wpisie uchylam dopiero rąbka tajemnicy i pokazuję zaplecze backstage’owe, tego jak powstaje taki Projekt. Zdjęcia, które dziś oglądacie w tej relacji wykonała utalentowana, mądra i bardzo zaangażowana Justyna Kudas.

Niesamowite wnętrza Apartamenty Varsovia i restauracja First Floor

A na koniec zostawiam wisienkę na torcie i pokazuję pierwsze efekty sesji naszych mam, w pieknych wnętrzach Apartamenty Varsovia. Zwróćcie uwagę na przepiękny wystrój restauracji First Floor. To świetne miejsce na lunch, kolację czy śniadanie. Mają pyszne posiłki, co sprawdzałam osobiście! Wnętrza są eleganckie, wyróżnia je przestronność, i co najważniejsze to idealne miejsce na obiad z dzieckiem.

Jeżeli chodzi o Apartamenty Varsovia to ich położenie blisko centrum okazało się zbawienne dla naszego zespołu, ktory częściowo przyjechał z Raszyna i Białegostoku. Na uwagę zasługuje przestronne wnętrze aneksem kuchennym w pełni wyposażonym (co bardzo było przydatne podczas sesji i naszego noclegu). Sprawdziłyśmy osobiście, że łóżka są wygodne. Miałyśmy super widok i część wieczoru spędziłyśmy na ogromnym tarasie, podziwiając oświetloną stolicę. Wyjątkowe schody znajdujące się przy recepcji są wymarzonym tłem do zdjęć. I jeszcze istotna informacja, Varsowia to dobre miejsce na pobyt z dzieckiem, w którym zrealizujemy bon turystyczny. Także śmiało możecie go tutaj zrealizować.

I jak wasze wrażenia po pierwszej części relacji z sesji w Varsovii? Macie jakieś pomysły dlaczego warto pomagać innym i jak pomóc małej Paulince Tężyckiej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *