Strona główna » BLOG » Na czym polega praca terapeuty SI? Otwieramy nowy cykl wpisów eksperckich.

Na czym polega praca terapeuty SI? Otwieramy nowy cykl wpisów eksperckich.

praca terapuety SI

Cześć, mam na imię Asia i dziś opowiem wam więcej o tym jak wygląda praca teraupety SI. Przez kilka najbliższych tygodni będę pisać na blogu Ani eksperckie artykuły dotyczące integracji sensorycznej. Z wykształcenia jestem psychologiem, pedagogiem specjalnym i terapeutą zburzeń integracji sensorycznych. Za tydzień opowiem co to jest integracja sensoryczna.

Przeczytaj również:

Jak wygląda praca terapuety SI?

Na co dzień łączę każdą z tych dziedzin w pracy z dziećmi z różnymi zaburzeniami oraz ich rodzicami. Obecnie jednak przede wszystkim wychowuję półtoraroczną córkę. Wraz z przyjaciółką psycholożką prowadzę FB i Instagram PsychoMamy, gdzie staramy się przekazywać wiedzę psychologiczną na tematy rodzicielskie i obalamy mity dotyczące bycia perfekcyjną mamą.

praca terapuety SI

„Okiem terapeuty SI” – czyli praca, pasja i macierzyństwo.

Cykl „Okiem terapeuty SI” to pomysł, który zrodził się podczas spotkania Klubu Aktywnych Mam w Pruszkowie w Fikołkach. Trafiłam do Klubu Aktywnych Mam w grudniu i od razu okazało się, że mamy z dziewczynami mnóstwo wspólnych tematów. Ania zaciekawiła się moją pracą, a ja chętnie podzieliłam się z dziewczynami wiedzą dotyczącą podstaw integracji sensorycznej podczas jednego ze spotkań.

praca terapuety zaburzeń integracji sensorycznych
Raz w miesiącu spotykamy się na Aktywne Mamy Wymieniamy!

Poznaj pracę teraupety SI od kuchni i bądź spokojna o swoje dziecko

Trudno było skończyć to spotkanie, bo pojawiały się coraz to nowe pytania. Doszłyśmy, więc z Anią do wniosku, że warto popularyzować tę wiedzę, żeby każdy rodzic miał do niej łatwy dostęp. Najczęściej z tematem integracji sensorycznej rodzice pierwszy raz stykają się, kiedy u dziecka występują już jakieś problemy rozwojowe. Warto jednak wspierać i rozwijać dziecko w obszarze zmysłów już od początku i może dzięki temu zapobiegać pewnym problemom.

praca terapuety SI
Praca terapuety SI to również szkolenia, warsztaty …

Stąd też pomysł na ten cykl właśnie tutaj, w kobiecej (często mamowej) przestrzeni sieci. Mamy nadzieję, że spodoba Wam się cykl, a także może zainspiruje Was do wspierania rozwoju integracji sensorycznej Waszych dzieci.

Macie jakieś pytania na temat pracy terapuety SI?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *