Strona główna » BLOG » Tutaj jest NIEidealnie – rozrywkowy podcast | Odc. 10 Dlaczego nie warto być tchórzem?

Tutaj jest NIEidealnie – rozrywkowy podcast | Odc. 10 Dlaczego nie warto być tchórzem?

tchórz

W dziesiątym odcinku podcastu „Tutaj jest (NIE)idealnie” mówię o tym dlaczego nie warto być tchórzem. Dotykam tematu stygmatyzacji osób otyłych. Ten odcinek zamyka pierwszy sezon i wyjaśnia, dlaczego sprzeciwstawiam się baniu wyrażania własnych opinii.

Zainteresuje cię również:

 Odc. 1 Randka z alpakami (czy alpaki plują?)

Odc. 2 Nie musisz być na bieżąco!

Odc. 3 Depresja bliskich – co z nią robić?

Odc. 7 Tak trzeba, a tak nie można, o presji emocjonalnej.

Odc. 8 Na czym polega zasada 80/20?

Odc. 9 Po co nam kryzys psychiczny?

Dlaczego nie warto być tchórzem?

Tchórzem określamy człowieka, łatwo ulegajacego uczucia strachu. Kogoś kto odpuszcza wypowiedzenie się na dany temat, zareagowanie na coś, w obawie przed konsekwencjami. W internecie coraz częściej obserwuję zgoła odmienne stanowisko. Ludzie są aż nadto odważni w wypowiadaniu swoich osądów. Szkoda, że w dużej mierze w drmatycznym tonie, na niskim poziomie, bez merytorycznosci, natomiast z dużą dawką hejtu i mowy nienawiści.

Wkur***** mnie moja choroba. O codzienności z depresją.

Czy wolno przymykać oko na stygmatyzację osób grubych?

Nie mogę nazwać inaczej, niż tchórzostwem brak reagowania na krzywdę innych ludzi, Nie ma znaczenia, czy na żywo, czy w internecie. Moim zdaniem, jedyne co moz,emy zrobić, to reagować i być pozytywnym przykladem, wzorem do tego by pomagać, każdemu kto realnie wsparcia potrzebuje. W ostatnim odcinku mojego podcastu pierwszego sezonu, nawiązałam do wczorajszej wymiany zdań, na jdnym z instagramowych profilów. Gdzie pani pielęgniarka w sposób bardzo brzydki i chamski, wyśmiała osoby z otylością.

DEPRESJA BLISKICH
Mam nadzieję, że reagujesz i nie jesteś tchórzem?

Regaujesz, czy też jesteś tchórzem?

Mój terapueta słusznie, zauwazył że regularnie angażuje się w tematy spoleczne, które często sprowadzaja na mnie dużo negatywnych rekacji. Tym razem było tak samo. Kulturalnie, ale dozadnie zareagowalam na stygmatyzację osób z nadwagą i co się zadziało? Stałam się wrogiem na piewszej linii. Wpodcaście rozwojam temat i zdrazam kulisy tej internetowej jadki. Mówiąc krótko, reaguję i nie boję się zwrócic uwagi, jeśli ktoś zachowuje się nie na miejscu.

Jestem ciekawa czy ty reagujesz, czy zachowujesz się jak tchórz, który nie wychyla „główki ponad swoją norkę”?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *