Strona główna » BLOG » Zapuszczona Matka Polka, znerwiocowana Pani Domu, a może leniwa Utrzymanka męża? Śprawdź, jak oceniają cię inni. » Strona 3

Zapuszczona Matka Polka, znerwiocowana Pani Domu, a może leniwa Utrzymanka męża? Śprawdź, jak oceniają cię inni.

Oceniłaś mnie bez mrugnięcia okiem

Ile razy minęłyśmy się na ulicy? Ile razy jechałyśmy razem metrem? Ile razy przeglądałaś w tajemnicy mój profil na Facebooku, żeby ponabijać się z tego jak teraz wyglądam? Oceniłaś mnie błyskawicznie. Nie miałaś żadnego problemu z tym, żeby skwitować mój wygląd, moje życie, moją pracę, ocenić męża, zarobki, a nawet dzieci. Część z was pomyśli: jesteś blogerką, jesteś osobą publiczną, świadomie wystawiasz się na ocenę innych. Wszystko to gówno prawda. Bycie osobą publiczną nie jest jednoznaczne z tym, że ma się prawo oceniać czyjeś życie, dopierdalać i wnikać w coś więcej niż twórczość danej osoby. Ale wiem, że tak się żyje łatwiej. Wszystkie te sytuacje są inspirowane moim życiem i dotyczą mnie, ale podejrzewam że wiele z Was spotkało się z podobnymi sytuacjami. Niech pierwszy rzuci kamieniem, kto nigdy nie ocenil kogoś w myślach. Wszystko się zgadza, każdy z nas ma czasem kiepski dizeń i widzi wszystko w zlych barwach. Różnica między nami jest taka: ja staram się doszukiwac w ludziach pozytywnych cech. O kiepskich nie mowię, bo nie lubię innym sprawiać przykrosci.

Prawda, czy twoja prawda?

Może zobaczyłaś mnie w delikatesach z białymi plamami na tyłku, nie dlatego, że o siebie nie dbam, tylko dlatego, że w czasie robienia naleśników zabrakło nam mąki. Któraś z moich córek przytuliła się do mnie tymi ubrudzonymi łapkami i nawet nie zauważyłam, że jestem brudna. Są sprawy ważne i ważniejsze. Moje córki nie mogły dłużej czekać na naleśniki… Brudne włosy mogą sygnalizować, że młoda ząbkowała i nie zdążyłam ich umyć, lub jestem świeżo po treningu, ale musiałam skoczyć do sklepu po coś na śniadanie.

Perfekcyjnie czyste mieszkanie to mit, akurat wpadłaś o takiej godzinie, że Ancymonki jeszcze nie zamieniły domu w stajnię Augiasza. To, że ktoś przepierdala swoje życie i nie potrafi się zorganizować z jednym dzieckiem i pomocą dziadków, nie oznacza że ja muszę robić tak samo.

Pages: 1 2 3 4

2 myśli na “Zapuszczona Matka Polka, znerwiocowana Pani Domu, a może leniwa Utrzymanka męża? Śprawdź, jak oceniają cię inni.”

  1. Pingback: Mamy Wolne - NieidealnaAnna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *