Strona główna » BLOG » WYSTAWA ŻYWE DINOZAURY W SERCU WARSZAWY

WYSTAWA ŻYWE DINOZAURY W SERCU WARSZAWY

Wystawa Żywe Dinozaury w Warszawie – Living Dinosaurs to coś o czym dowiedziałam się z telewizji podczas Świąt Wielkanocnych u rodziców męża. Interaktywne Dinozaury w skali 1:1 naprawdę przyciągnęły moją uwagę, mimo że na co dzień nie oglądam TV i nie jestem jakąś ich wielką fanką. Błysk w oku męża, ogromna ciekawość córek i już wiedziałam, że Żywe Dinozaury w Warszawie muszą być przez odwiedzone w pierwszym wolnym czasie!

Żywe Dinozaury w Warszawie

Żywe Dinozaury w Warszawie w skali 1:1

Żywe Dinozaury w Warszawie garść informacji

Żywe Dinozaury w Warszawie to wystawa na terenie ekspozycji plenerowych PAN Muzeum Ziemi. Znajdziemy tam aż 20 dinozaurów, które się poruszają, wydają dźwięki i co najważniejsze imponują swoim rozmiarem. Skala 1:1 naprawdę robi ogromne wrażenie i nie tylko na najmłodszych widzach. Miałam obawy, czy moje dosyć jednak wrażliwe córeczki podołają temu wyzwaniu i będziemy w stanie zobaczyc co kryją Żywe Dinozaury w Warszawie przy Al. Na Skarpie 20/26. 

Co znajdziesz na Wystawie Żywe Dinozaury w Warszawie?

Żywe Dinozaury w Warszawie oferują:

 • oglądanie 20 interaktywnych dinozaurów w skali 1:1 (wydają dźwięki i się poruszają)
 • duży szkielet dinozaura, imitacje minerałów i skał
 • tabliczki z opisami każdego prezentowanego dinozaura
 • strefę dla maluchów z krzesełkami i stoliczkami (możliwość odpoczynku lub pokolorowania dinozaurów)
 • 2 dinozaury, na które można wejść po schodkach i strzelić pamiątkowe foto
 • strefę wykopalisk archeologicznych (pędzelki w dłonie i zabawa w piasku na całego).

Warto wiedzieć, że Żywe Dinozaury w Warszawie:

 • wystawa Żywe Dinozaury w Warszawie jest dostępna do 2 czerwca,
 • godziny otwarcia wystawy od 10:00 – 20:00
 • czynna 7 dni w tygodniu, również w Święta
 • kasa biletowa znajduje się przy wejściu do ogrodu Muzeum Ziemi w Warszawie
 • możliwość kupienia biletów on-line i pokazania na telefonie
 • przed wejściem na Wystawę znajduje się straganik z lodami, goframi i pamiątkami
 • na świecie dotychczas Żywe Dinozaury obejrzało 10 milionów ludzi!

Nasze wrażenia po obejrzeniu Żywych Dinozaurów w Warszawie

Na szczęście moje obawy odnośnie córek, okazały się na wyrost. W pierwszej chwili odgłosy wielkiego T-Rexa na samym wejściu na wystawę wzbudziły w Zuzi i Marysi respekt. Ale z każdym kolejnym krokiem dzięcięca ciekawość wygrywała i nasze spokojne tłumaczenie, że te dinozaury nie są prawdziwe (że to takie duże „lalki” i „roboty”) przyniosło oczekiwane rezultaty. Osobiście byłam pod ogromnym wrażeniem realistyczności figur dinozaurów, ich rozmiaru i tego, jak prawdziwie się poruszają. Pan Nieidealny powiedział, cytuję: „że jara się jak pochodnia”, tak było fajnie. Ancymonki miały dużą frajdę z wykopaliska archeologicznego, ale miałam wrażenie, że przy ilości zainteresowanych dzieci było zdecydowanie za mało pędzli do odkopywania szkieletu dinozaura.

Tego nie przegap na wystawie Żywych Dinozaurów w Warszawie!

Jeśli wybieracie się rodziną, to polecam abyście uzbroili się w selfiestick do rodzinnego foto lub poprosili innych zwiedzających o wspólne zdjęcie z dinozaurami. Dla dzieciaków punktem obowiązkowym jest wejście na grzbiet dinozaura (o ile się nie boi). Do tego warto uzbroić się w cierpliwość przy odkopywaniu szkieletu dinozaurów, bo tam dzieci tracą zupełnie poczucie czasu. Jeśli Wasze dzieci trzeba oswoić z dinozaurami, polecam myk z karmieniem dinozaura. Pod niektórymi figurami dinozaurów leżą sztuczne rośliny, które można podnieść, dać dziecku do ręki i przekonać, że dinozaur je nam z ręki, taki fajny z niego gość!

Kraków

 • Jedna z najsławniejszych i najbardziej przyciągających wystaw na świecie, Living Dinosaurs -Żywe Dinozaury.
 • Gości w Krakowie od 15 czerwca do końca sierpnia.
 • Bilety są do nabycia przy wejściu, a także na stronie .
 • Wystawa jest otwarta każdego dnia od 10 do 20.
 • Mieści się przy Kärcher Hali Cracovii, Alei Focha 40 w Krakowie.

16 komentarzy do “WYSTAWA ŻYWE DINOZAURY W SERCU WARSZAWY”

 1. Mój młodszy syn, nie wiedzieć skąd i dlaczego, jest wielkim fanem dinozaurów Zabraliśmy go ostatnio do Muzeum Ewolucji w PKiN – był zachwycony. A przecież ta wystawa nie może się równać z „Żywymi Dinozaurami” – chciałabym zobaczyć jego minę na widok dinozaurów, które się ruszają i wydają dźwięki

  1. Dzieci mojej siostry kochają DINOZARŁY (tak na nie mówi starsza Lena i nie daa się przetłumaczyć że dinozaur a nie dinozarł) z kolei ulubionymi zabawkami 3letniego Kubusia są właśnie dinozaury, z wielkim zainteresowaniem ogląda programy o tej tematyce. Oboje maja w najbliższym czasie urodziny, a jednocześnie wielkimi krokami zbliża się dzień dziecka. Myślę że wizyta na wystawie żywych dinozaurów byłaby idealnym prezentem dla obojga szkrabów :))

  2. Wow!!! Bardzo chciałabym pokazać moim Córeczkom wystawę dinozaurów- od niedawna bardzo chętnie oglądają film o dinozaurach i podpytuja kiedy zabiorę ich do „dinolandii” 😀 choć nie mają jeszcze 4 lat! 10 milionów osób i jeszcze tylko my – pliski :* Taki prezent na dzień dziecka byłby wyjątkowy 😉

  3. Monika Kanigowska

   Chętnie wybrałabym się z córką. Moja Magda jak na księżniczkę w wieku 4 lata i teresune się głównie samochodami i dinozaurami a jeszcze wróżkami tak trochę. Taką mała przygoda na pewno byłaby super niespodzianka. Magda wystroilaby się na spotkanie z dinozaurami zabrała różdżkę i pistolet i spędziła tam fantastyczny dzień.

  4. Za dwa tygodnie nie-mąż wyjeżdża na 3 miesiące pozostanę w tym czasie matką samotną. Po pierwsze chciałabym zobaczyć dinożarły ja – bo pewnie po tym czasie upodobanie się do nich. Warto uprzedzić Starego co go czeka. Po drugie idzie dzień dziecka, warto o dziecku nie zapomnieć i dostarczyć atrakcji. Po trzecie może zamiast po pierwsze rzucę Starego dinozaurom na pożarcie skoro są „żywe” może nie będzie musiał wyjeżdżać

  5. Dlaczego chcę iść na wystawę „Żywe Dinozaury”? Żeby sprawić radochę moim szkrabkom Olci i Tomaszkowi. Tylko tyle i aż tyle.

  6. Dlaczego chcę iść na wystawę „Żywe Dinozaury”? Żeby sprawić radochę Olci i Tomaszkowi. Tylko tyle i aż tyle.

  7. O dinozaurach nie wiem nic, no może tyle, że były i wyginęły i że ulubioną ksiazeczką mojego roczniaka jest „Dino na drodze”, ale to się nie liczy, bo to edukacyjna książeczka o bezpieczenstwie na ulicy, a nasz Synek zwyczajnie cieszy się na widok zielonego Dinusia. Za to moja chrześnica jest wielka fanką dinozaurow. Co wieczór rodzice czytają jej o dinozaurach, a w miarę możliwości odwiedzają plac zabaw z dinozaurami. Co roku w okolicach Dnia Dziecka z Michasią swietujemy po swojemu. Bawimy i uczymy sie przez caly dzień, a potem Misia zostaje u nas na noc. Mamy samodzielnie zrobić ciastolinę i potem się nią bawić, pójdziemy do jej ulubionej pizzerii, w planach są planszówki i wieczorne czytanie bajek. Myślę jeszcze o atrakcji niespodziankę i wystawa Żywe Dinozaury byłaby wręcz idealna.

  8. Moi chłopcy kochają dinozaury całym swoim 5letnim sercem (za dinki są w stanie zrobić prawie wszystko, nawet jarmuż zjeść). Mamy taki mały plan zwiedzić wszystkie parki dinozaurów w PL, a Kraków byłby idealnym uzupełnieniem naszych wędrówek. A że niedługo ich urodziny to byłby wspaniały prezent!

  9. Bo mi zawsze wmawiali, że,, dinozaury tak długo nie żyją,, – a jednak jesteśmy w tym samym czasie na tej samej planecie

  10. Uwielbiam coladas film Jurajski Park te strasznie Gady i cudowna roślinność . Zawsze chciałam Zobaczyć na Żywo i Pokazac je mojej corceczce Malgosi 5 lat ktora wszystko interesuje☺☺☺ My chcemy zobaczyć T e Wielkie Gady❤

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *